MÖBLER / Bord / Skrivbord 7416556

nr 741 6556

Skrivbord

30-tal, med bokhylla, Alm, längd: 120, djup: 70, höjd: 73

Kondition: slitage

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 20 februari 2012
kl 19:48:28

Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor